עיסוי פרינאום

womenlove001
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest

עיסוי פרינאום להקלה בלידה

בדיוק הבוטן הקטנטן שגדל ברחם שלך במשך 9 חודשים יצא משם?
גם אני שאלתי את השאלה הזו כשהייתי בהריון, וגיליתי שהאזור בין פתח הנרתיק ופי הטבעת נקרא פרינאום, והוא עשוי רקמות רכות וגמישות שיש להן את היכולת להימתח או להתכווץ בהתאם. בזמן ההיריון ובמהלך הלידה האזור הופך לגמיש ורך יותר בעקבות הורמונים שונים שמופרשים לקראת סוף ההיריון ובלידה עצמה. בשלבים האחרונים של הלידה מתרחש העיסוי הטוב ביותר לאזור, כאשר התינוק נמצא בתעלת הלידה והוא מתקדם מעט, מותח את הפרינאום, ושוב מתקדם ונסוג, בכל ציר מעט יותר.

טיפול עיסוי יומי לגמישות העור

אני שומעת מנשים רבות את החשש מקרעים וחתכים בלידה והן מתלבטות אם עיסוי כזה יכול לסייע להן להימנע מחתכים יזומים שנקראים אפיזיוטומיה, וקרעים ספונטניים שקורים במהלך הלידה. המדיניות היום ברוב בתי היולדות להימנע מחתך יזום ולהתייחס לכל מקרה לגופו, ולבצע חתך במקרה הצורך בלבד, כאשר השיקולים הם: משקל לידה גדול, תנוחת האישה, צורך בהתערבות רפואית בשל מצוקת העובר כמו ואקום.

קרעים הם עניין של גנטיקה עליה אין לנו שליטה, ושל תזונה- מזונות עשירים בוויטמין E, ושתיה מרובה יוכלו לסייע בהגמשת וחוזק הרקמות באזור. על מנת להגמיש את אזור הפירנאום ניתן לבצע עיסוי שאומנם לא מונע ב-100% את הסיכוי להיווצרות קרעים וחתך במהלך הלידה, אך מחקרים מראים שישנם הבדלים בגמישות הפרינאום אצל נשים שבחרו לבצע את העיסוי.

אם כך, נראה שכדאי לבצע את העיסוי, כדי לצמצם את הסיכוי שיתרחשו קרעים או חתך במהלך הלידה,, אך גם לקחת בחשבון, שלמרות העיסוי עלולים להיווצר קרעים או חתך חיץ וייתכן שיידרשו
גם תפרים. כדאי להתחיל בעיסויי פרינאום החל משבוע 34, ניתן לבצע אותו עצמאית או בסיוע של בן הזוג.

סדר פעולות לעיסוי פרינאום:

  • 3-4 פעמים בשבוע, כ-5 דקות בכל פעם.
  • השמן המומלץ לעיסוי הוא שמן שקדים,
  • חשוב לרוקן את שלפוחית השתן ולמצוא זמן שקט ורגוע כדי שתוכלי להתמסר לעניין.
  • שטפי היטב את הידיים לפני שאת מתחילה
  • נשמי נשימות הרפיה עמוקות לבטן, והרפי את כל רצפת האגן
  • מצאי תנוחה שמאפשרת לך גישה נוחה לנרתיק.
  • הניחי את הרגליים על המיטה, עם ברכיים מורמות
  • שמני את אגודלי ידייך ואת אזור הפרינאום בשמן שקדים, החדירי את שני האגודלים כשנים עד שלושה ס"מ לנרתיק, לחצי כלפי מטה והרחיקי אותם לצדדים כ- 5 עד 8 שניות, מותחים בעדינות את שולי פתח הנרתיק לכיוון פי הטבעת וכלפי הצדדים, כיוון העיסוי הוא מצד לצד בצורת האות U. צריך להרגיש את המתיחה אך לא להגיע לרמה של כאב, המטרה לתרגל כך עד הלידה, על מנת שהאזור יתגמש.

דולה

השאירי אימייל ואחזור אליך בהקדם

Share this post with your friends

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
סגירת תפריט
WhatsApp chat
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp