איך תדעי שהלידה קרובה

סימנים ללידה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest

איך תדעי שהלידה מתחילה?
ומתי כדאי לגשת לחדר לידה?
ישנם כמה סימנים שיכולים להעיד שהלידה קרבה
בינהם:
הפקק הרירי-* הלידה יכולה להופיע עד שבועיים אחרי שהוא יופיע,
הפקק זוהי הפרשה רירית צמיגה האוטמת את פתח צוואר הרחם במהלך ההיריון על מנת למנוע זיהומים, צבע ההפרשה משתנה ויכול להיות צהבהב, ורדרד או חום, ולפעמים אפילו אדום, במידה והפקק מגיע ללא סימנים נוספים אין צורך להגיע במידי לחדר לידה, אך אם יש חשש לדימום יש לגשת להיבדק.

ירידת מים*- יכול להיות בטפטופים, או כמות גדולה בבת אחת, למים יש לרוב ריח של נוזל זרע, ואמורים להיות שקופים, במידה והמים עכורים(צהבהבים, ירקרקים, חומים)יש חשש למים מקוניאליים שזה מצב בו יש שחרור של צואת העובר למי השפיר. במצב של מים מקוניאליים יש להגיע באופן מידי לביה"ח, ההמלצה של משרד הבריאות בעניין ירידת מים לא מקוניאליים להגיע עד שעתיים לחדר הלידה.
* לרוב בירידת מים תתרחש לידה תוך 24 שעות.

צירים* – בדרך כלל כואבים ולא נרגעים במנוחה, לרוב יופיעו כהתכווצות חזקה באזור המותן מקדימה וגם אחורה, ויש נשים שיחושו זאת ככאב אחר. בהתחילה משך הזמן החולף בין ציר לציר ארוך והציר עצמו קצר יחסית. בהמשך ההפוגות בין הצירים מתקצרות, משך הציר מתארך וגם עוצמתו גוברת. בתחילת התהליך הצירים אינם סדירים ועם הזמן נראה שהדינמיקה של הצירים סדירה יותר.
כאשר הצירים גורמים לך לאי נוחות גדולה והופכים לסדירים יותר והרווחים בניהם מתקצרים כדאי לגשת למיון יולדות.

פעילות מעיים-שלשול*- הגוף בהשפעת ההורמונים מתחיל פעולת ניקוי כהכנה ללידה, אם זה קורה לא סמוך ללידה ייתכן שזה איזשהו וירוס בטן, ואז כדאי להקפיד על שתיה מרובה בצורה מתונה.
קינון- מלבד אירגון וסידור הבגדים והחפצים לתינוק, הרבה נשים שמות לב כי הן מתחילות לסדר ולארגן כל מיני פינות בבית שעד כה פחות התייחסו אליהן, ארגון הבית, בישולים, כחלק מהכנה ללידה המתקרבת. התופעה נקראת כך כמו הקינון של הציפורים

חשוב לשים ❤️ לסימנים נוספים כמו תנועות עובר, תחושה כללית שלך, שינויים נוספים שאת מרגישה בגופך, ובכל מקרה שאת מרגישה שיש צורך לגשת להיבדק ע"י רופא.
כמו שאמר המ"פ שלי בקורס בצבא-יש ספק אין ספק!

דולה

השאירי אימייל ואחזור אליך בהקדם

Share this post with your friends

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin