דולה בחיפה

Depositphotos_27157939_xl-2015-min
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest

אם את בהריון או לקראת לידה, ומרגישה את הצורך הטבעי בליווי, תמיכה, הקשבה והעצמה – אני כאן בשבילך… על מנת להעניק לך את התחושה שאת עטופה ומוגנת, שיש לך מקום לשאול את כל השאלות ולשתף בכל הרגשות והלבטים שעולים בתקופה המיוחדת הזו… לחלוק איתך את החוויה ואת השינויים שאת עוברת בתוכה, ולאפשר לך תהליך של קבלה, ריפוי וחיזוק עוצמתך כאישה ואם.

אני מזמינה אותך למסע משותף, בו ניצור את הקשר האישי, ההיכרות העמוקה והאמון ההדדי, המשמעותיים עבורך בכדי להשתחרר ולעבור את תהליכי ההריון והלידה. חשוב לי שתרגישי שאני איתך ולצידך, תומכת בך בכל שלב והחלטה, ונותנת מענה מדויק לצרכייך. כאשר אני מלווה אותך, כל הפוקוס הוא עלייך – מי את, מה רצונך, מהם נקודות החוזקה והתורפה שלך, ולמה את זקוקה באופן אישי.

בכל מפגש עם אישה בהריון ובלידה, אני נפעמת ונרגשת מחוכמת הטבע,ומהתבונה המופלאה שיש בכל אחת מאיתנו. בזמנים הללו אנו נמצאות בשיא יופיינו ועוצמתנו האישית, ויש בכוחנו ליצור מציאות מיטיבה עבור עצמנו ועבור התינוקות שלנו. שיאצו,ארומתרפיה,הומאופטיה,רייקי וספינינג בייביז, אני מלווה אותך למקום בו את יכולה להרגיש מחוברת לעוצמה ולדרך שלך, ולהפוך את תקופת ההריון והלידה לתקופה של התפתחות וצמיחה.

דולה – תומכת לידה – דולה בחיפה והקריות

כבר בתקופות קדומות ועוד מימי ראשית האנושות נשים ילדו בסביבתן הטבעית והמוכרת, ובעזרת נשים שאיתן גדלו ואותן הכירו היטב. המיילדת הייתה הדמות המקצועית שליוותה את הלידה, אך יחד איתה עבדו וליוו את היולדת מלוות נוספות, הדולות. דולה (Doula) היא מילה ביוונית שמשמעותה ”אישה שעוזרת לאישה", או בפירושה המודרני – תומכת לידה, מלווה בלידה.

כשנכנסו הנשים ללדת בבתי החולים, רבות מהן ילדו ללא סביבה תומכת, וללא ליווי של בן הזוג או קרובים אחרים. הצוות הרפואי הוא שניהל את מהלך הלידה באופן בלעדי, וזאת ללא כל הכרות או התייחסות אישית אל היולדת. כשהגברים קיבלו לגיטימציה לחזור ולהיכנס לחדר הלידה, נזנח תפקיד הדולה ונשים רבות מצאו את עצמן בעיצומו של תהליך אישי וקשה ללא תמיכה מספקת.

שינויים רבים חלו בשנים האחרונות בכל הקשור בלידה, וטוב שכך. בבתי היולדות נוצרה הבנה לגבי הצרכים של אישה בלידתה, וכמו כן חל מהפך נוסף – נשים קיבלו את הזכות לקבל ליווי של יותר מאדם אחד בחדר הלידה.

באופן טבעי רוב הנשים בוחרות בבן הזוג כמלווה עיקרי וחשוב בלידה, ועם זאת ברגע שניתנת האפשרות לבחור מלווה נוסף הן בוחרות בדולה. בימינו, דולה – תומכת לידה – היא אשת מקצוע מוסמכת שהוכשרה באחד מהמוסדות המורשים לתפקיד המלווה בלידה. דולה יודעת ומכירה מקרוב את מהלך הלידה, ואת כל הנושאים האחרים הרלוונטים להריון, לידה, תחילת ההנקה וראשית ההורות. תפקידה להתעדכן כל העת בשינויים החלים בתחום, וללוות את המשפחה החדשה מרגע ההתקשרות עימה ועד לתקופה שלאחר הלידה . לדולה כלים רבים כדי לעזור ולסייע ליולדת כגון עיסוי, שיאצו, הומיאופתיה, רפלקסולוגיה ועוד. הדולה מכירה את מגוון התנוחות שיוכלו להקל על היולדת וכמובן יכולה לתמוך במצבה הרגשי של היולדת.

לידה קלה עם דולה בחיפה

נוכחות הדולה בלידה לא באה על חשבון בן הזוג, להיפך – הדולה עובדת ביחד עם בן הזוג כצוות. הדולה יכולה להנחות ולהראות לו כיצד לעזור ליולדת בכדי להקל עליה, בעיסויים או בתנוחות אותן הוא יכול להציע ולאפשר לה.

תפקידה של הדולה בלידה אינו תפקיד רפואי. דולה אינה מבצעת בדיקות רפואיות ליולדת או לעובר כגון עיסוי פרינאום, בדיקת טחורים או כל בדיקה פולשנית אחרת. היא אינה חלק מהצוות הרפואי. תפקיד הדולה הוא לתמוך רגשית ופיסית ביולדת ובבן זוגה, לסייע ליולדת בזמן הצירים, ולתת את מירב הידע הדרוש לשני בני הזוג וזאת כדי שיוכלו לקבל החלטות מושכלות במהלך הלידה.

דולה

השאירי אימייל ואחזור אליך בהקדם

Share this post with your friends

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin